SPA dla ŁBA – Poleca

Jednym z celów naszej działalności jest promocja miejsc w których można przeżyć prawdziwe SPA dla ŁBA.  A tych w Górach Izerskich i Karkonoszach jest całkiem sporo. Jedne dostępne od ręki i dla wszystkich, inne wymagające wiedzy i nieco wysiłku.  Zapraszamy do naszego SUBIEKTYWNEGO PRZEWODNIKA.

Na pierwszy ogień: Jakuszyce.

Oddalona od centrum Szklarskiej Poręby o 7 km, prawdziwa mekka biegaczy, rowerzystów, spacerowiczów, rolkarzy a w sezonie zimowym narciarzy biegowych.

To nieprawdopodobne jaką radość i emocje potrafią wywołać wśród miłośników biegówek, pierwsze opady śniegu i widok ratraka na trasie. Dziesiątki tysięcy ludzi  już od listopada śledzi kamery umiejscowione na Polanie Jakuszyckiej… „Czy już?”. „Co? Jeszcze śniegu nie ma, przecież już połowa miesiąca?”.

I właściwie dopóki nie przywdzieje się tych nart na nogi, dopóki nie upadnie dwieście razy i obije kijem żeber, to nie zrozumie o co w tym wszystkim chodzi. Bo oprócz radości z postępów i pokonania samego siebie, oprócz spalonych kalorii, cudownych widoków, dostajesz zastrzyk turbo endorfin i luźną głowę, która nie wiadomo na którym zakręcie zgubiła większość dylematów.

A jeśli Twoja radość obija się w oczach Twoich dzieci, to czego chcieć więcej? Tylko śniegu od października  do marca!

 

I JESZCZE KRÓTKI PORADNIK:

  1. Nie przejmuj się siniakami, odmrożonymi dłońmi, początki zawsze są trudne.
  2. Zarażaj dzieci i ucz od najmłodszych lat. Będą rzucać kijami, nartami, mówić, że to „głupie… i że nigdy więcej i że sami sobie..”, ale jak zatrybią…:-) I ta cisza w samochodzie podczas drogi powrotnej…
  3. ZAWSZE weź instruktora. Nawet jeśli wydaje Ci się, że klasyk to nic trudnego umów się na lekcję. Złe nawyki nie dadzą takiej przyjemności z jazdy, jaką gwarantuje dobra technika.
  4. A jak już będziesz pokonywać Dolne, Górne Dukty i Samolot i już będzie wydawało Ci się, że jesteś Justyną Kowalczyk a wyprzedzi Cię ośmiolatek piękną łyżwą…nie przejmuj się. I jemu i Tobie chodzi o tę samą przyjemność….A on na pewno nie ma takiej kolekcji historyjek z gum DONALD jakie Ty miałaś/eś w jego wieku 🙂
  5. W weekendy staraj się być na Polanie Jakuszyckiej w miarę wcześniej. o 10.00 już jest problem z miejscami parkingowymi.

To na tyle. Dołączcie do FUN KLUBU nart biegowych i Polany Jakuszyckiej w sezonie zimowym.

WARTO! SPA dla ŁBA POLECA!!!