Wyprodukowano pod Śnieżka 2019

wyprodukowano pod śnieżka 2019

Smacznie, kolorowo, regionalnie – gdyby do opisu Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” 2019, użyć trzech słów. Ale to zdecydowanie za mało‼️ Dzięki udziałowi w imprezie blisko 100 producentów lokalnej żywności i rękodzielników, wystawa była prawdziwym świętem Karkonoszy i Gór Izerskich. Smak, zapach i aromat regionu podbili dodatkowo uczestnicy „Bitwy na Smaki”. Serwując konkursowe dania, użyli blisko 20 produktów, które powstają u stóp królowej Karkonoszy. Za sprawą jury profesjonalnego i społecznego, nagroda główna „Bitwy na smaki” (od grupy Górskie Resorty) oraz statuetka złotej patelni dwukrotnie powędrowała do szefa domowej kuchni Piotra Bigusa i jego mamy. Kisiel z kociołka oraz Zupa z dyni okazały się bezkonkurencyjne w obu kategoriach. Blisko zwycięstwa były również Izerskie Calineczki (Nikoleta Dzierżęga Team), których słodki. Zaczarowany ogród na orkiszowym ziarnie przegrał o jeden głos. O włos, a właściwie o 1 piłeczkę mniej od jury w kategorii „na słono” otrzymały Wątróbki drobiowe w sosie miodowym z jabłkami – Restauracji Kuźnia Smaków. Wszystkim ekipom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Również Restaurant & Wine Piąta Pora Roku – która wysterowała zgromadzonej publiczności Roladę z kurczaka z serem pleśniowym kamiennogórskim oraz Kozie Tiramisu.

Swój debiut w live cooking show mieli również Prezes KARR S.A. Piotr Miedziński oraz Starosta Jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. Pod czujnym okiem dziennikarza kulinarnego – Pawła Lorocha przygotowali dwie wersje KARRkonoskiego KARRy które również podbiło podniebienia zgromadzonej publiczności. Tradycyjnie przyznane zostały „Karkonoskie Jelonki” za: Najlepszy produkt spożywczy Najciekawszy produkt karkonoski.

Podsumowując imprezę nie można zapomnieć o tym co działo się na scenie głównej. Fantastyczna muzyka towarzyszyła uczcie dla zmysłów już od rana, kiedy na scenie pojawili się muzycy z zespołu „ Cimbálová muzika Miroslava Kotlára. Folkowy charakter imprezy podkręcił występ kapeli CHUDOBA. Całość zamknął klimatyczny koncert Goorala.

Na koniec 4 słowa. Do zobaczenia za rok. I dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy świętować sukces 17. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” 2019
Foto: Tomasz Raczyński